![Γιάννης Μποσταντζόγλου: «Η σχέση μου με τη Δήμητρα έχει περάσει διά πυρός και σιδήρου»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/09/bost.jpg)
Γιάννης Μποσταντζόγλου: «Η σχέση μου με τη Δήμητρα έχει περάσει διά πυρός και σιδήρου»
Ο ηθοποιός πρωταγωνιστεί φέτος στην παράσταση «Μποστ και Φλωξ» που κάνει περιοδεία σε όλη την Ελλάδα.
Spotlight
-
«Πυρ ομαδόν» στην κυβέρνηση για οργανωμένο έγκλημα και υποκλοπές – «Το Μαξίμου επιτίθεται στη Δημοκρατία»
-
Σκάνδαλο υποκλοπών: Γιατί η ΕΥΠ παρακολουθούσε τον πρώην εισαγγελέα Οικονομικού Εγκλήματος Χρήστο Μπαρδάκη και τον Σπύρο Κουσουνή;
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Όταν οι Γάλλοι πολιτικοί «βυθίζονται» στον Σηκουάνα
-
Πέθανε η αστέρας του YouTube Tatyana Ozolina - Το ταξίδι στην Ελλάδα και το μοιραίο τροχαίο στην Τουρκία
O Γιάννης Μποσταντζόγλου έδωσε συνέντευξη στο περιοδικό Λοιπόν και τον δημοσιογράφο Ανδρέα Θεοδώρου. O δημοφιλής καλλιτέχνης αναφέρθηκε στην μακρόχρονη σχέση με την Δήμητρα Παπαδήμα, η οποία και έχει περάσει… δια πυρός και σιδήρου.
Η Δήμητρα Παπαδήμα λέει ότι της κάνετε πρόταση γάμου αλλά δεν θέλει να παντρευτείτε
Ναι, ούτε εγώ θέλω. Παντρεμένοι ήμασταν, χωρίσαμε, τώρα είμαστε 32 χρόνια μαζί. Έχουμε περάσει δια πυρός και σιδήρου και αφού έχουμε βρει τα κουμπιά μας και τα κόλπα μας, τι να μας δώσει παραπάνω το συγχωροχάρτι της εκκλησίας; Εγώ λέω στη Δήμητρα απλά να παντρευτούμε τυπικά, για να κρατήσει τη σύνταξή μου όταν πεθάνω. Κάποια στιγμή θα την πείσω να βάλει μια τζίφρα να πάμε στον δήμαρχο. Γιατί να χαρίσουμε το χιλιάρικο που παίρνουμε μετά από 52 χρόνια;
Το ζευγάρι έχει αποκτήσει μια κόρη τη Μαρία Θαλασσινή Μποσταντζόγλου που ασχολείται επίσης με τα καλλιτεχνικά
Το ζευγάρι με την κόρη τους
Είναι ένας από τους πιο σημαντικούς ανθρώπους της ζωής σας;
Ναι βέβαια. Θα έλεγα πως είναι ο πιο σημαντικός άνθρωπος της ζωής μου, εκτός από τα παιδιά. Είναι και λυσσασμένη με τη δουλειά. Τώρα θα παρουσιάσει «Το Πορτρέτο Της Πηνελόπης Δέλτα», στο Θέατρο Αμαλία από τις 2 Δεκεμβρίου 2023. Και η παράσταση «Αγρίμι» ήταν σπουδαία. Πλέον φαίνεται η επένδυση που έχει κάνει στον εαυτό της, γιατί κουράστηκε, γράφει πολύ
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις