Δευτέρα 29 Απριλίου 2024
Κηφισιά – Πανσερραϊκός 4-4: Επικό ματς και βαθμός για τους γηπεδούχους στο 101'

Κηφισιά – Πανσερραϊκός 4-4: Επικό ματς και βαθμός για τους γηπεδούχους στο 101′

Το ματς της χρονιάς μας προσέφεραν Κηφισιά και Πανσερραϊκός στην Καισαριανή, σε ένα παιχνίδι που από 0-3 στο 22′ έγινε 4-4 στο 101′!

Η Κηφισιά με τον Πανσερραϊκό αν και είμαστε μόλις στην 4η αγωνιστική της Super League, πιθανότατα μας προσέφεραν το καλύτερο παιχνίδι του πρωταθλήματος, με το σκορ να γίνεται από 0-3 στο 22’… 4-4 στο 101′.

Οι δύο νεοφερμένες ομάδες στην μεγάλη κατηγορία, έπαιξαν ανοικτά και μας προσέφεραν πλούσιο θέαμα σε ένα παιχνίδι που είχε συνολικά 8 γκολ.

O Πανσερραϊκός βρέθηκε αγκαλιά με το διπλό από την αρχή της αναμέτρησης μπαίνοντας πολύ δυνατά στο παιχνίδι και αιφνιδίασε την Κηφισιά, αφού προηγήθηκε 0-3 με τα γκολ του Δεληγιαννίδη στο 4′, του Στάικου στο 12′ και του Μπέργκστρομ στο 22ο λεπτό.

Ο Γιάννης Αναστασίου βλέποντας την ομάδα του να μην έχει μπει ουσιαστικά στον αγωνιστικό χώρο, πραγματοποίησε τριπλή αλλαγή στο 34ο λεπτό και το σημείο που άλλαξε το παιχνίδι ήταν η αποβολή του Χάγιεκ στο 44ο λεπτό.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους η Κηφισιά ανέβασε ρυθμούς και μείωσε στο 56′ με τον Κωνσταντακόπουλο και στο 72′ με τον Οζέγκοβιτς σε 2-3.

Ο Πηλέας στο 77′ διεύρυνε το προβάδισμα του Πανσερραϊκού σε 2-4 και πίστεψε πως θα έφευγε από το «Μιχάλης Κρητικόπουλος» με τους 3 πόντους.

Η Κηφισιά όμως κρατούσε το καλύτερο για το τέλος. Τι και αν ήταν με 2 γκολ πίσω στο σκορ στο 90ο λεπτό, οι ομάδα των Βορείων Προαστίων με τον διαιτητή να δίνει 11 λεπτά καθυστερήσεων πέτυχε ακόμη 2 γκολ.

Ο Τετέι στο 96′ μείωσε με κεφαλιά σε 3-4 και ο Αλμπέρτο Μποτία πέτυχε το πρώτο του γκολ από την επιστροφή του στην Ελλάδα στο 101′ με προβολή για το τελικό 4-4.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Κρίστινσον, Μασούρας, Βαφέας, Μποτία, Λούμορ (33′ Παρράς), Πέιος (34′ Αντερέγκεν), Παπασάββας (58′ Τετέι), Μπαρμπόσα, Ιλίεβ (72′ Ιπαλίμπο), Μπιφουμά (34′ Κωνσταντακόπουλος), Οζέγκοβιτς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Χόβαν, Μπέργκστρομ, Χάγιεκ, Πεταυράκης, Πηλέας (90+3′ Τσαγκαλίδης), Ουεντραόγκο, Στάικος (68′ Μορέιρα), Δεληγιαννίδης, Μούργος (46′ Γκοτζαμανίδης), Χατζηστραβός (68′ Τομάς), Άλεκσιτς (60′ Μπαΐροβιτς).

Σοκ με Νικολοπούλου στον Ολυμπιακό: Υπέστη ρήξη πρόσθιου χιαστού

Μεγάλο πλήγμα για γυναικεία ομάδα μπάσκετ ου Ολυμπιακού, καθώς η αρχηγός των ερυθρόλευκων υπέστη σημαντικό τραυματισμό στο γόνατο