Δευτέρα 29 Απριλίου 2024
Ο Παλάσιος έκοψε τη… φόρα της Μπάγερν (2-2)

Το γκολ του Παλάσιος της καθυστερήσεις του αγώνα έδωσε την ισοπαλία στη Λεβερκούζεν κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου.

Ματς-διαφήμιση του ποδοσφαίρου ήταν το εναρκτήριο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής της Bundesliga ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και τη Λεβερκούζεν, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν «αλώβητοι» από την «Allianz Arena» χάρις στο εύστοχο πέναλτι του Παλάσιος στο 4ο λεπτό των καθυστερήσσεων και να παραμένουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τους Βαυαρούς.

Η Μπάγερν πήρε κεφάλι στο σκορ πολύ νωρίς (7′) χάρις σε ακόμη ενα γκολ του Χάρι Κέιν, όμως οι «ασπιρίνες» δείχνουν πως φέτος είναι τρομερά σκληρή ομάδα.

Ο Γκριμάλντο στο 26′ ισοφάρισε σε 1-1 και παρά το γεγονός ότι οι Βαυαροί ξαναπήραν το προβάδισμα στο 86′ με τον Γκορέτσκα, η Μπάγερ Λεβερκούζεν είχε την υπομονή και την ικανότητα για να βρει άλλο ένα γκολ στις καθυστερήσεις (90’+4′) με το πέναλτι του Αργεντινού μέσου, διατηρώντας το αήττητό της και την πρωτοπορία της στο βαθμολογικό πίνακα.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Ούλραϊχ, Ντέιβις, Ουπαμεκανό, Κιμ, Λάιμερ, Κίμιχ(61’ Μαζραουί), Γκορέτσκα, Γκνάμπρι(70’ Τελ), Σανέ, Μίλερ(60’ Μουσιάλα), Κέιν(85’ Τσούπο-Μοτίνγκ)

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Χραντέτσκι, Κοσουνού, Ταπσόμπα(90’ Χλόζεκ), Τα, Γκριμάλντο, Φριμπόνγκ(82′ Αντλί), Άντριχ(46’ Παλάσιος), Τσάκα, Χόφμαν(90+6′ Χινκάπιε), Βιρτς(90+6′ Αμίρι), Μπονιφάς