![Η εντεκάδα της ΑΕΚ για τη ρεβάνς με την Αντβέρπ](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/08/5954411-3-e1693418147848.jpg)
Η εντεκάδα της ΑΕΚ για τη ρεβάνς με την Αντβέρπ
Οι επιλογές του Ματίας Αλμέιδα για τον επαναληπτικό με την Αντβέρπ (22:00).
Spotlight
Με τον Πόνσε στην κορυφή της επίθεσης και τους Γκατσίνοβιτς, Άμραμπατ και Τσούμπερ στην τριάδα πίσω από τον Αργεντινό επιθετικό παρατάσσει την ΑΕΚ ο Ματίας Αλμέιδα στη ρεβάνς με την Αντβέρπ (22:00), για τα play offs του Champions League.
Συγκεκριμένα, μπροστά από την εστία θα βρίσκεται ο Στάνκοβιτς, με τους Ρότα, Μουκουντί, Βίντα και Χατζισαφί στην τετράδα της άμυνας. Οι Σιμάνσκι και Πινέδα θα είναι στα χαφ, με τους Γκατσίνοβιτς, Άμραμπατ και Τσούμπερ πίσω από τον Πόνσε.
Η 11άδα της ΑΕΚ: Στάνκβιτς, Ρότα, Μουκουντί, Βίντα, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Πινέδα, Γκατσίνοβις, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Πόνσε.
Οσον αφορά στον Λιβάι Γκαρσία, ο διεθνής άσος δεν κατάφερε να ξεπεράσει τον τραυματισμό που υπέστη στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων και έμεινε εκτός αποστολής.
Στον πάγκο της ΑΕΚ βρίσκονται οι: Αθανασιάδης, Γκίνης, Μοχαμάντι, Γιόνσον, Αραούχο, Ελίασον, Μάνταλος, Μήτογλου, Γαλανόπουλος, Σιντιμπέ, Πισάρο.
Η ενδεκάδα της Αντβέρπ: Μπουτέζ, Ντε Λατ, Μπαλικβίσα, Αλντερβάιρελντ, Μούχα, Γιάνσεν, Βάινς, Εκέλενκαμπ, Κεϊτά, Κουλιμπαλί, Φερμέιρεν.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις