Σάββατο 04 Μαϊου 2024
Γουίμπλεντον: Διεκόπη ο αγώνας του Τσιτσιπά με τον Μάρεϊ

Ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Αντι Μάρεϊ διεκόπη και θα συνεχιστεί σήμερα Παρασκευή...

Η αναμέτρηση του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Αντι Μάρεϊ διεκόπη λόγω του προχωρημένου της ώρας, με τη συνέχεια να δίνεται σήμερα Παρασκευή. Μπροστά στα σετ με 2-1 ο Βρετανός.

Θα περιμένει…

Οπως και στον προηγούμενο γύρο κόντρα στον Ντομινίκ Τιμ, έτσι και τώρα ο Στέφανος Τσιτσιπάς καλείται να… περιμένει προκειμένου να μάθει αν θα πάρει την πρόκριση για τον τρίτο γύρο του Wimbledon.

Πιο συγκεκριμένα, υπήρξε διακοπή στον αγώνα του έλληνα πρωταθλητή κόντρα στον Αντι Μάρεϊ, λόγω του προχωρημένου της ώρας, καθώς ο κανονισμός προβλέπει ότι όλα τα παιχνίδια θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί έως και τις 11 τοπική ώρα.

Προηγείται ο Βρετανός

Ετσι, η συνέχεια στη μεταξύ τους «μονομαχία» θα δοθεί σήμερα Παρασκευή.

Για την ιστορία, ο βρετανός πολύπειρος τενίστας προηγείται με 2-1 σετ, έπειτα από 2 ώρες και 53 λεπτά.

Η Χιρόνα «καθάρισε» την Μπαρτσελόνα με ανατροπή και έστεψε και μαθηματικά τη Ρεάλ (4-2)

Η Χιρόνα αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, τελικά έκανε την ανατροπή απέναντι στην Μπαρτσελόνα και πήρε το καταλανικό ντέρμπι (4-2).