Τρίτη 19 Μαρτίου 2024
Τσέλσι – Άστον Βίλα 0-2: Μεγάλη νίκη στο Λονδίνο

Η Άστον Βίλα νίκησε με 2-0 την τραγική Τσέλσι στο Λονδίνο και ο Πότερ μετράει ώρες στον πάγκο των «μπλε».

Δεν σηκώνει κεφάλι με τίποτα η Τσέλσι που πραγματοποίησε ακόμη μία κάκιστη εμφάνιση και ηττήθηκε με 0-2 από την Άστον Βίλα στο «Στάμφορντ Μπριτζ». Ένα αποτέλεσμα που πιθανότατα θα αποτελέσει και τη χαριστική βολή για τον Γκρέιχαμ Πότερ στον πάγκο της ομάδας.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γουότκινς με πλασέ στο 18′ και ο ΜακΓκίν με τρομερό σουτ στο 56′. Μάλιστα η Βίλα είχε και δοκάρι με τον ΜακΓκίν ένα λεπτό πριν ανοίξει το σκορ στο ματς. Δοκάρι είχε και η Τσέλσι με τον Τσίλγουελ πριν το τέλος του ημιχρόνου ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της ακυρώθηκε κι ένα γκολ του ίδιου παίκτη για οφσάιντ.

Τσέλσι: Κέπα, Κουλιμπαλί, Κουκουρέγια (79’ Πούλισικ), Τσίλγουελ, Τζέιμς, Κόβατσιτς (79’ Γκάλαχερ), Λόφτους Τσικ (57’ Καντέ), Φερνάντες, Χάβερτς, Μούντρικ (57’ Μαντουεκέ), Ζοάο Φέλιξ

Άστον Βίλα: Μαρτίνες, Μορένο (89’ Ντιν), Γιανγκ, Μινγκς, Κονσά, ΜακΓκίν, Ντόουγκλας Λουίζ (87’ Ντεντόνκερ), Καμαρά (46’ Τσέιμπερς), Μπουενδιά (76’ Μπέιλι), Ράμσεϊ, Γουότκινς.

Ειρωνική ανάρτηση της Τράμπζονσπορ προς τους παίκτες της Φενέρ: «Νομίζαμε ότι είσαστε ποδοσφαιριστές…»

Η… ειρωνική απάντηση της Τραμπζονσπόρ στους παίκτες της Φενέρμπαχτσε.