Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2024
Τσέλσι – Άστον Βίλα 0-2: Μεγάλη νίκη στο Λονδίνο

Η Άστον Βίλα νίκησε με 2-0 την τραγική Τσέλσι στο Λονδίνο και ο Πότερ μετράει ώρες στον πάγκο των «μπλε».

Δεν σηκώνει κεφάλι με τίποτα η Τσέλσι που πραγματοποίησε ακόμη μία κάκιστη εμφάνιση και ηττήθηκε με 0-2 από την Άστον Βίλα στο «Στάμφορντ Μπριτζ». Ένα αποτέλεσμα που πιθανότατα θα αποτελέσει και τη χαριστική βολή για τον Γκρέιχαμ Πότερ στον πάγκο της ομάδας.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γουότκινς με πλασέ στο 18′ και ο ΜακΓκίν με τρομερό σουτ στο 56′. Μάλιστα η Βίλα είχε και δοκάρι με τον ΜακΓκίν ένα λεπτό πριν ανοίξει το σκορ στο ματς. Δοκάρι είχε και η Τσέλσι με τον Τσίλγουελ πριν το τέλος του ημιχρόνου ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της ακυρώθηκε κι ένα γκολ του ίδιου παίκτη για οφσάιντ.

Τσέλσι: Κέπα, Κουλιμπαλί, Κουκουρέγια (79’ Πούλισικ), Τσίλγουελ, Τζέιμς, Κόβατσιτς (79’ Γκάλαχερ), Λόφτους Τσικ (57’ Καντέ), Φερνάντες, Χάβερτς, Μούντρικ (57’ Μαντουεκέ), Ζοάο Φέλιξ

Άστον Βίλα: Μαρτίνες, Μορένο (89’ Ντιν), Γιανγκ, Μινγκς, Κονσά, ΜακΓκίν, Ντόουγκλας Λουίζ (87’ Ντεντόνκερ), Καμαρά (46’ Τσέιμπερς), Μπουενδιά (76’ Μπέιλι), Ράμσεϊ, Γουότκινς.

Αχίλλειος πτέρνα της οικονομίας το μεγάλο και επίμονο έλλειμμα στο ισοζύγιο τρεχουσών συναλλαγών

«Αγκάθι» για την ελληνική οικονομία το έλλειμμα στο ισοζύγιο τρεχουσών συναλλαγών. Τι δείχνουν τα στοιχεία της Τράπεζας της Ελλάδος και του Κέντρου Προγραμματισμού και Οικονομικών Ερευνών.