Διέλυσε τη Θέλτα η Βαγιαδολίδ (4-1) – Στο μηδέν Κάντιθ και Μπέτις

Εντυπωσιακή η Βαγιαδολίδ σκόρπισε με 4-1 τη Θέλτα ενώ Κάντιθ και Μπέτις έμειναν στο 0-0.

Εντυπωσιακή η Βαγιαδολίδ διέλυσε με 4-1 την Θέλτα, ενώ η Μπέτις έχασε την ευκαιρία να ανέβει στην δεύτερη θέση (έστω και προσωρινά) καθώς έμεινε στο 0-0 με την Κάντιθ εκτός έδρας.

Μετά από μία ήττα και μία ισοπαλία η Βαγιαδολίδ επέστρεψε με άκρως εμφατικό τρόπο στα «τρίποντα», συντρίβοντας στο «Χοσέ Θορίγια» την Θέλτα (4-1), με τους φιλοξενούμενους να χάνουν και πέναλτι στο 89΄, καθώς ο Μάσιπ απέκρουσε το σουτ του Άσπας.

Για τη Θέλτα ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα στη La Liga. Το ματς κρίθηκε μέσα σε 13 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο όταν το 1-1 του πρώτου μέρους έγινε 4-1 χάρη σε ένα γκολ του Φερνάντεθ και δύο του Λεόν.

Αήττητη σε 5ο ματς έμεινε η Κάντιθ, παίρνοντας τον τέταρτο διαδοχικό βαθμό, αυτή την φορά απέναντι στην Μπέτις, η οποία έχασε την ευκαιρία να «πιάσει» στους 22 βαθμούς την Μπαρτσελόνα.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: ΘΡΥΛΑΡΑ στη Βαρκελώνη – Μυθική εμφάνιση και break για το 1-0!

Μυθικό παιχνίδι για τον Ολυμπιακό, που «έσπασε» την έδρα της Μπαρτσελόνα και έκανε το 1-0 στη σειρά των playoffs της Euroleague.