Τρίτη 23 Απριλίου 2024
Μίτσελ: «Δίκαιη νίκη, θα είναι πολύ σημαντικός ο Μπακαμπού»

Ο Μίτσελ μίλησε για το ντεμπούτο του στον πάγκο του Ολυμπιακού, τη δίκαιη νίκη με τον Ατρόμητο και την εμφάνιση του Σεντρίκ Μπακαμπού.

Ο Μίτσελ ξεκίνησε με το δεξί στον πάγκο του Ολυμπιακού, καθώς οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν με 2-0 στο Καραϊσκάκη του Ατρόμητου.

Μεγάλος πρωταγωνιστής στο ματς ήταν ο Σεντρίκ Μπακαμπού, ο οποίος πέτυχε και τα δυο γκολ, ενώ ήταν και μέσα σε όλες τις φάσεις.

Ο Ισπανός τεχνικός μετά το τέλος του ματς μίλησε στην Cosmote TV για τη νίκη του Ολυμπιακού και τόνισε ότι ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα, ενώ αναφέρθηκε με πολύ καλά λόγια στην εμφάνιση του Μπακαμπού.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Mετά από την πίεση, ήρθε μια δίκαιη νίκη», σχολίασε αρχικά στην κάμερα της Cosmote TV, ενώ για την εμφάνιση της ομάδας του είπε:

«Καθώς περνούσαν τα λεπτά βελτιωνόμασταν, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Είναι απόδειξη ότι έχουμε κάνει αυτό που θέλαμε. Δεχτήκαμε μία φάση για γκολ, ενώ δημιουργήσαμε αρκετές».

Όσο για το τι να περιμένουμε από τον Μακαμπού, ανέφερε: «Αυτό που είδατε πρέπει να περιμένετε. Είναι ένας παίκτης που δίνει πολλές λύσεις, θα μας βοηθάει και θα είναι σημαντικός για εμάς».

Φοβερό βίντεο: Η γκολάρα του Μπακούλα από την κερκίδα!