Έσπασε την «κατάρα» ο Μασούρας!

Ο Γιώργος Μασούρας βρήκε δίχτυα 5,5 μήνες μετά και έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό κόντρα στον Απόλλων Λεμεσού μόλις στο 2ο λεπτό.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Λεμεσού.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Ρέαμπτσουκ έκλεψε στο ύψος της μεγάλης περιοχής και έδωσε έτοιμο γκολ στον Μασούρα που πλάσαρε για το 1-0.

Αυτό μάλιστα ήταν το πρώτο γκολ για τον Έλληνα διεθνή μετά από σχεδόν 5,5 μήνες καθώς τελευταία φορά που είχε σκοράρει ήταν 2 Μαρτίου του 2022 στο 5-1 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης όπου είχε πετύχει δύο γκολ.

Τέλος πρέπει να σημειωθεί πως ο Μασούρας μέχρι σήμερα είχε σκοράρει σε 34 ματς με τον Ολυμπιακό και σε όλα οι Πειραιώτες πήραν τη νίκη. Αν μη τι άλλο, ευχάριστος οιωνός για την ομάδα του Κάρλος Κορμπεράν.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: ΘΡΥΛΑΡΑ στη Βαρκελώνη – Μυθική εμφάνιση και break για το 1-0!

Μυθικό παιχνίδι για τον Ολυμπιακό, που «έσπασε» την έδρα της Μπαρτσελόνα και έκανε το 1-0 στη σειρά των playoffs της Euroleague.