Πάρτι από τον κόσμο του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ: Βγήκαν σκούπες και λευκές πετσέτες (pics & vid)

Από την τρίτη περίοδο κιόλας και με το σκορ να έχει ξεφύγει οι οπαδοί του Ολυμπιακού άρχισαν να σηκώνουν λευκές πετσέτες στις κερκίδες του ΣΕΦ ενώ ήδη είχαν βγει οι σκούπες.

Πάρτι στήθηκε στις κερκίδες του ΣΕΦ για την κατάκτηση του νταμπλ από τον Ολυμπιακό! Οι οπαδοί των «ερυθρόλευκων» δεν περίμεναν να τελειώσει το ματς για να αρχίσουν να πανηγυρίζουν, αλλά από την τρίτη κιόλας περίοδο και με το σκορ να έχει ανοίξει υπέρ της ομάδας τους ξεκίνησαν το πικάρισμα προς τον αντίπαλο.

Συγκεκριμένα, πολλοί οπαδοί των γηπεδούχων άρχισαν να σηκώνουν λευκές πετσέτες, «απαντώντας» προφανώς στα όσα είχαν ειπωθεί από πλευράς Παναθηναϊκού όταν ο Ολυμπιακός έπαιρνε την ιστορική απόφαση να αποχωρήσει από την Basket League. Αρκετοί μάλιστα εμφανίστηκαν και με σκούπες, λόγω του διαφαινόμενου 3-0 των «ερυθρόλευκων» στους τελικούς.

Σχεδόν 3,5 χρόνια μετά και με τους Πειραιώτες να επιστρέφουν στη μεγάλη κατηγορία, η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα πανηγυρίζει την κατάκτηση του νταμπλ ενώ ο μεγάλος αντίπαλος μένει χωρίς τίτλο μετά από πάρα πολλά χρόνια.