Χαμός στη Ριζούπολη – Δυο γκολ, χαμένο πέναλτι, αποβολή και ακυρωθέν γκολ σε 25 λεπτά (vids)

Ακυρωθέν τέρμα, αποβολή, χαμένο πέναλτι και προβάδισμα δύο τέρματων για τον ΟΦΗ περιλαμβάνει το πρώτο 25 λεπτό στην Ριζούπολη!

Αυτά που συμβαίνουν στο πρώτο 25λεπτό της αναμέτρησης ανάμεσα στον Απόλλων Σμύρνης και ΟΦΗ δεν θα τα είχε φανταστεί ούτε ο καλύτερος σεναριογράφος. Το ματς στην Ριζούπολη κρίνεται μέχρι στιγμής ακατάλληλο για καρδιακούς, με το μενού να περιλαμβάνει ακυρωθέν τέρμα με το ξεκίνημα, αποβολή, χαμένο πέναλτι, και δύο τέρματα σε διάστημα δύο λεπτών με δράστη τον Λάμπρου τα οποία έχουν φέρει τον ΌΦΗ να προηγείται με 2-0.

Αρχικά μόλις στο 2′ ο Ιωαννίδης έκανε το 1-0 με υπέροχη λόμπα, ωστόσο το τέρμα του ακυρώθηκε για οφσαίντ.  Στη συνέχεια στο 19′ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γιακιμόβσκι για ανατροπή στον Τοράλ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Νείρα ωστόσο η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι συγκινήσεις όμως δεν σταμάτησαν εκεί με το παιχνίδι να έχει τρελό ρυθμό, με τον Λάμπρου να χτυπά δις στο 24′ και στο 26′ και να θέτει τις βάσεις για την νίκη των Κρητικών.