Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 65-84 - Θρυλικό πάρτι…Χριστουγέννων

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 65-84 – Θρυλικό πάρτι…Χριστουγέννων

Ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος από τον Παναθηναϊκό, δεν έχασε σε κανένα σημείο του αγώνα το προβάδισμα και πήρε ένα πολύ σημαντικό διπλό (65-84) για τη συνέχεια του στην EuroLeague. Στο 12-5 έκλεισαν τον πρώτο γύρο οι ερυθρόλευκοι, στο 4-13 οι πράσινοι

Ο Ολυμπιακός έκανε Χριστουγεννιάτικο πάρτι στο ΟΑΚΑ επικρατώντας επί του Παναθηναϊκού με 84-65 για τη 17η αγωνιστική της EuroLeague. Οι ερυθρόλευκοι ήταν ανώτεροι από το πρώτο λεπτό του αγώνα και με εξαίρεση το κακό για αυτούς τρίτο δεκάλεπτο, κυριάρχησαν στο παρκέ και έδωσαν μάλιστα και διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του, πετυχαίνοντας 30 πόντους στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Ολυμπιακός έκλεισε εντυπωσιακά τον πρώτο γύρο στη διοργάνωση, εδραιώνοντας τη θέση του στην τετράδα και με το 12-5 βρίσκεται πίσω μόνο από τις Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης. Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να επαναλάβει ό,τι και στο ΣΕΦ για τη Basket League και έτσι παρέμεινε στα χαμηλά πατώματα με 4-13.

Περισσότερα σε λίγο…

Ολυμπιακός: Σίνα, Μουζακίτης και Χαράλαμπος Κωστούλας στην καλύτερη 11άδα του Youth League

Τρεις παίκτες του Ολυμπιακού συμπεριλήφθηκαν από την ιστοσελίδα Football talent Scout στην καλύτερη 11άδα της διοργάνωσης.