Έσωσε την παρτίδα στις καθυστερήσεις η Άιντραχτ πριν από τον Ολυμπιακό (1-1)

Χάρη στο γκολ του Τούτα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (1-1), η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Λειψία.

Γλίτωσε την ήττα στις καθυστερήσεις η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κόντρα στη Λειψία, με τους «αετούς» να ισοφαρίζουν σε 1-1 χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Τούτα λίγο πριν την εκπνοή της αναμέτρησης.

Οι «ταύροι» ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού και θα μπορούσαν κάλλιστα να είχαν φύγει με ένα μεγάλο διπλό από τη Φρανκφούρτη, όμως οι παίκτες του Όλιβερ Γκλάσνερ βρήκαν τον τρόπο να σώσουν την παρτίδα και να πάρουν τον βαθμό στο τέλος. Λίγες μέρες μάλιστα πριν ταξιδέψει στην Ελλάδα για την αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό για το Europa League.

H ομάδα του Τζέσε Μαρσχ πίεσε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο και τελικά κατάφερε να πάρει το προβάδισμα κάνοντας με τον Γιουσούφ Πόουλσεν στο 35′ το 0-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στη συνέχεια το ματς ήταν σαφώς πιο ισορροπημένο, με την Άιντραχτ όμως να μην έχει πολλές ευκαιρίες για γκολ.

Η επιμονή όμως των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, «απέδωσε καρπούς», καθώς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τούτα βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο την κατάλληλη στιγμή κάνοντας το 1-1 και δίνοντας τον βαθμός της ισοπαλίας στην ομάδα του.