Γιοβάνοβιτς: «Είμαι ικανοποιημένος που χάρηκε ο κόσμος»

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς τόνισε ότι χάρηκε που είδε τον κόσμο να φεύγει χαμογελαστός από το γήπεδο.

Πολύ χαρούμενος από τη νίκη και την εμφάνιση του Παναθηναϊκού ήταν ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά το τέλος του 4-0 απέναντι στον Απόλλωνα.

Ο Σέρβος προπονητής μίλησε για τη χαρά του κόσμου, ενώ τόνισε πως το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Σίγουρα ήταν ένα καλό ξεκίνημα και χαίρομαι που ο κόσμος φεύγει χαρούμενος από το γήπεδο. Ήταν ένα καλό αποτέλεσμα, είναι σημαντικό στο πρώτο ματς πρωταθλήματος που είχαμε αυτό το αποτέλεσμα».

Για το που κρίθηκε το ματς: «Να είμαι ειλικρινής, το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ανεξαρτήτως του ότι το σκορ πήρε αυτή τη διάσταση. Στο ξεκίνημα ο Απόλλωνας ήταν πολύ πιο πιεστικός από μας.

Το παιχνίδι κρίθηκε σε 2-3 φάσεις που εμείς καταφέραμε να δημιουργήσουμε τις συνθήκες για να βρούμε το γκολ, αυτό έκρινε το ματς. Ο Απόλλωνας ήταν μια πολύ καλή ομάδα στον αγωνιστικό χώρο και εμείς σίγουρα έχουμε ακόμη πολλά πράγματα να κάνουμε ως ομάδα για να είμαστε όπως πρέπει να είμαστε στο γήπεδο».

«Δεν περίμενα να ζήσω τέτοιο πάθος» – Τρελάθηκε ο Μεντιλίμπαρ με την υποδοχή στο «Βενιζέλος»

Ο Ισπανός τεχνικός του Ολυμπιακού ζει ένα όνειρο στο μεγάλο λιμάνι και δεν κρύβει τον θαυμασμό του για τους οπαδούς των «ερυθρόλευκων»