Ο Λάζαρος έστειλε την Ανόρθωση στους ομίλους

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο που πέτυχε δύο γκολ, η Ανόρθωση επικράτησε με 3-1 της Χαποέλ Μπερ Σεβά και προκρίθηκε στους ομίλους του Conference League.

Λάζαρος… λαμπρός την οδήγησε στο Conference League. Με Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Έλληνα εξτρέμ που πέτυχε δύο γκολ, η Ανόρθωση κατάφερε να πάρει την τεράστια νίκη με 3-1 απέναντι στη Χαποέλ Μπερ Σεβά, κλειδώνοντας έτσι την πρόκριση της στους ομίλους του Conference League.

Ο 34χρονος ποδοσφαιριστής ήταν ο MVP του αγώνα, καθώς με τα δύο του γκολ ήταν αυτός που ουσιαστικά… καθάρισε το ματς, δίνοντας έτσι στην ομάδα της Κύπρου, το εισιτήριο για την παρουσίας της στους ομίλους της νεοσύστατης διοργάνωσης.

Παρότι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου (1-1) έδειχνε πως το ματς δεν θα ήταν εύκολο για καμία από τις δύο ομάδες, στην επανάληψη ο Λάζαρος φώναξε «παρών». Ο Έλληνας εξτρέμ σκόραρε δύο φορές μέσα σε επτά λεπτά (62′, 69′) και έδωσε με αυτόν τον τρόπο την πρόκριση στην Ανόρθωση, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Απίστευτες «μπηχτές» του Μπράουν για τον Παναθηναϊκό: «Είναι δειλοί, ασχολούνται μόνο με τους διαιτητές…»

Ο Λορέντζο Μπράουν δεν κρατήθηκε και άφησε αιχμές για τον Παναθηναϊκό και όσα συνέβησαν τις τελευταίες μέρες.