![Καστοριά - Μινκ εισέβαλε σε σπίτια μέσα από τις τουαλέτες](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/08/mink.jpg)
Καστοριά – Μινκ εισέβαλε σε σπίτια μέσα από τις τουαλέτες
Απίστευτο κι όμως αληθινό. Ένα μινκ αναστάτωσε δύο σπίτια στην Καστοριά όταν μπήκε μέσα σε αυτά από το δίκτυο της αποχέτευσης.
Spotlight
-
Πολύ υψηλός κίνδυνος φωτιάς στη νησιωτική Ελλάδα
-
Σπίρτζης για Πολάκη: Οι διαγραφές δεν αποτελούν λύση – Οι διενέξεις πρέπει να λύνονται με διάλογο
-
Βούτυρο στο ψωμί της Κάμαλα η ισχυρή ανάπτυξη στις ΗΠΑ
-
Πέθανε η αστέρας του YouTube Tatyana Ozolina - Το ταξίδι στην Ελλάδα και το μοιραίο τροχαίο στην Τουρκία
Ένα μινκ αναστάτωσε δύο σπίτια στην Καστοριά όταν αποφάσισε να τα… επισκεφθεί μέσα από τις τουαλέτες. Το συγκεκριμένο ζωάκι έκανε την εμφάνισή του μέσα από τις σωληνώσεις της τουαλέτας.
Όπως αναφέρει η ΕΡΤ, έγινε αντιληπτό από τους ενοίκους του πρώτου σπιτιού που «επισκέφθηκε», οι οποίοι κάλεσαν την Πυροσβεστική Υπηρεσία αλλά δεν κατάφερε να το εντοπίσει. Λίγη ώρα αργότερα σε δεύτερο σπίτι στην ίδια γειτονιά, το μινκ εμφανίστηκε και πάλι στο μπάνιο. Το στοιχείο αυτό και το γεγονός ότι το μινκ ήταν βρεγμένο, οδήγησε στο συμπέρασμα, ότι το ζωάκι κυκλοφορούσε μέσα στους αγωγούς του αποχετευτικού δικτύου.
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/08/mink-2.jpg)
Ο… δράστης συνελήφθη
Το πρωτοφανές περιστατικό έκανε γνωστό, με ανάρτησή του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης, ο Νίκος Παναγιωτόπουλος, μέλος της Ομάδας Άμεσης Επέμβασης του Αρκτούρου και της Εταιρίας Προστασίας Περιβάλλοντος Καστοριάς, ο οποίος κλήθηκε στο σημείο. Σύμφωνα με την ανάρτησή του, η επιχείρηση είχε αίσιο τέλος, καθώς οι πυροσβέστες κατάφεραν να «συλλάβουν» τον απρόσκλητο επισκέπτη.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις