Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Κροατία – Ισπανία: Έτσι έστειλαν το ματς στην παράταση οι Κροάτες (vids)

Οι Μίσλαβ Όρσιτς και Μάριο Πάσαλιτς ήρθαν από τον πάγκο και «σόκαραν» τους Ισπανούς

Απίθανη εξέλιξη στην αναμέτρηση της Κροατίας με την Ισπανία, με απόλυτους πρωταγωνιστές τους Μίσλαβ Όρσιτς και Μάριο Πάσαλιτς.

Εκεί που όλα έδειχαν πως οι «φούριας ρόχας» θα πάρουν το εισητήριο για τα προημιτελικά του Euro, έχοντας προβάδισμα δύο τερμάτων μέχρι το 85ο λεπτό, μια ανατροπή βγαλμένη από όνειρο τους περίμενε.

Όλα ξεκίνησαν στο 85′, όταν ο Όρσιτς έκανε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, ο Σιμόν απέκρουσε, αλλά η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή, όπως έδειξε και το Goal-line technology, με αποτέλεσμα να μειώσουν οι Κροάτες σε 2-3, ενώ στο 90’+2′ ήρθε η ισοφάριση με μια κεφαλιά του Πάσαλιτς.

Δείτε τα γκολ των Μίσλαβ Όρσιτς και Μάριο Πάσαλιτς που έστειλαν την αναμέτρηση της Κροατίας με την Ισπανία στην παράταση.

Το μεγάλο λάθος του Σλούκα έδωσε το πλεονέκτημα στην Μακάμπι (vid)

Ο Κώστας Σλούκας πήρε την λάθος απόφαση, τη λάθος στιγμή. Και η Μακάμπι…