Δύο αυτογκόλ και ολική ανατροπή για τη Γερμανία (vids)

Μέσα σε πέντε λεπτά η Γερμανία έκανε την ολική ανατροπή κόντρα στην Πορτογαλία, χάρη σε δύο αυτογκόλ.

Μόλις πέντε λεπτά χρειάστηκε η Γερμανία για ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, κάτι το οποίο έγινε με τη βοήθεια των… Πορτογάλων.

Οι Γερμανοί μπορεί να είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ στο 15ο λεπτό με γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο, αλλά τα αυτογκόλ των Ντίαζ (35′) και Γκερέιρο (39′), τους έδωσαν και πάλι το προβάδισμα.

Συγκεκριμένα, στο 35′ μετά από μια σέντρα του Γκόζενς ο Χάβερτζ κινήθηκε προς την μπάλα και ο Ρούμπεν Ντίας, βάζοντας το πόδι του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, ενώ στο 39′ έπειτα από ένα γύρισμα του Κίμιχ, ο Γκερέιρο έκανε ακριβώς το ίδιο με τον συμπαίκτη του.

Δείτε τα δύο αυτογκόλ της Πορτογαλίας, που έχουν βάλει μπροστά στο σκορ τους «πάντσερ».

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: «Μάχη» τίτλου στο Ρέντη

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού θα υποδεχθεί το Σάββατο (27/4, 19:30) την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στον 5ο τελικό της Α1, που θα κρίνει τον φετινό τίτλο.