Τρίτη 16 Απριλίου 2024
«Κόλλησε» η Καβάλα (1-1), έχασε έδαφος η Καλλιθέα (1-0)

Γκέλα για την Καβάλα που «κόλλησε» στο 1-1 με τον ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας και πλέον βρίσκεται στο +1 από την δεύτερη Βέροια στον βόρειο όμιλο της Football League. Σημαντική απώλεια για την Καλλιθέα, που ηττήθηκε με 1-0 από τη Σαντορίνη, μένοτας στο -4 από την κορυφή του νοτίου ομίλου της Football League!

Καβάλα – ΑΣ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας 1-1

Γκέλα… πισωγύρισμα για την Καβάλα, καθώς δεν μπόρεσε να επικρατήσει απέναντι στον ΑΣ Θεσπρωτό Ηγουμενίτσας, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 και τους γηπεδούχους να βρίσκονται πλέον μόλις στο +1 από τη δεύτερη Βέροια στον βόρειο όμιλο της Football League.

Παρότι η ομάδα της Καβάλας κατάφερε να προηγηθεί στο 76ο λεπτό με τον Χρήστο Κολλά, ο Νικόλας Κωνσταντόπουλος ισοφάρισε στο 87ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους και «έκοψε» δύο πάρα πολύ σημαντικούς βαθμούς στους γηπεδούχους, που παρέμειναν πάντως στην κορυφή.

Α. Σ. Σαντορίνης – Καλλιθέα 1-0

Ήττα… μαχαιριά για την Καλλιθέα που έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία να μειώσει στον βαθμό τη διαφορά της από την κορυφή του νοτίου ομίλου της Football League, καθώς ηττήθηκε στη Σαντορίνη με 1-0 από την ομώνυμη ομάδα, χάνοντας έδαφος στη μάχη της παραμονής.

Το γκολ του Νίκου Παντίδου στο 72ο λεπτό, ήταν αρκετό για την ομάδα της Σαντορίνης που ανέβηκε στην 7η θέση και έφτασε στους 17 βαθμούς. Στην 3η θέση έπεσε η Καλλιθέα που έμεινε στο -4 από την πρώτη Καλαμάτα.

Ρόδος – Ένωση Ασπρόπυργου 1-0

Σημαντικό «τρίποντο» για την Ρόδο που κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 της Ένωσης Ασπρόπυργου και να μειώσει τη διαφορά της από την κορυφή του νοτίου ομίλου της Football League στους δύο βαθμούς, κάνοντας σημαντικό βήμα στη μάχη της ανόδου.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε στο 78ο λεπτό ο Διονύσης Μακρυδημήτρης και έδωσε στην ομάδα της Ρόδου τους τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς.

LIVE: Ντόρτμουντ – Ατλέτικο Μαδρίτης

LIVE: Ντόρτμουντ – Ατλέτικο Μαδρίτης. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης Ντόρτμουντ – Ατλέτικο Μαδρίτης για τα προημιτελικά του Champions League.