ΝΒΑ: Μπακς – Γουίζαρντς 135-134

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι οι Μπακς επικράτησαν με 135-134 των Γουίζαρντς και έφτασαν τις τέσσερις σερί νίκες. Πολύ καλός στο δεύτερο ημίχρονο ο Αντετοκούνμπο, σπουδαία εμφάνιση από τον Μπιλ που σταμάτησε στους 42 πόντους.

Τρομερό ματς στο Μιλγουόκι με νικητές τους Μπακς. Τα «Ελάφια» με πλουραλισμό στην επίθεση και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να «ξυπνάει» στο δεύτερο ημίχρονο -αν και αποβλήθηκε με έξι φάουλ στο φινάλε- πήραν τη νίκη με 135-134 κόντρα στους Γουίζαρντς.

Ο Γιάννης «άγγιξε» το triple double με 23 πόντους έχοντας 7/8 βολές, 8/13 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 9 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κοψίματα σε 30 λεπτά συμμετοχής ενώ πρώτος σκόρερ για τους Μπακς ήταν ο Χόλιντει με 29 πόντους. Ο Κόνατον είχε 6 πόντους ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 3 με 3/4 βολές, 0/2 δίποντα, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ σε 16 λεπτά συμμετοχής.

Για τους ηττημένους ο Μπιλ είχε 42 πόντους με 11/14 βολές, 11/18 δίποντα, 3/6 τρίποντα ενώ πολύ καλός ήταν και ο Ουέστμπρουκ με 29 πόντους, 12 ριμπάουντ και 17 ασίστ.

Ο «Greek Freak» αποβλήθηκε δύο λεπτά πριν το φινάλε ωστόσο οι Μπακς πήραν τη νίκη χάρη σε μεγάλα σουτ των Κόνατον και Λόπες ενώ το τρίποντο του Μάθιους πίσω από το κέντρο, με τη λήξη βρήκε σίδερο.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-37, 71-71, 103-95, 135-134.

Μπακς - Γουίζαρντς 135-134 Μπακς - Γουίζαρντς 135-134