«Φωτιά» στο Γιουβέντους: Πόρτο: 2-1 για τη «Γιούβε» - Στέλνει το ματς στην παράταση

«Φωτιά» στο Γιουβέντους: Πόρτο: 2-1 για τη «Γιούβε» – Στέλνει το ματς στην παράταση

Στο 63’ ο Κιέζα σκόραρε για δεύτερη φορά στο παιχνίδι και έκανε την ολική ανατροπή, με την Γιουβέντους να ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα

Ολική ανατροπή στο Τορίνο, με τον Κιέζα στο 63’ να σκοράρει για δεύτερη φορά στο παιχνίδι με την Πόρτο και κάνει το 2-1 για την Γιουβέντους, στον επαναληπτικό της προημιτελικής φάσης του Champions League.

Ο Κουαδράδο έκανε τη σέντρα και ο Κιέζα με κεφαλιά από κοντά νίκησε τον τερματοφύλακα της Πόρτο. Ο μεσοεπιθετικός της Μεγάλης Κυρίας στο 49’ είχε ισοφαρίσει σε 1-1, ενώ η πορτογαλική ομάδα παίζει με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Ταρεμί στο 54’.

Με αυτό το γκολ η Γιουβέντους ισοφάρισε το σκορ του πρώτου παιχνιδιού και αν λήξει έτσι το παιχνίδι θα υπάρξει παράταση.

Δείτε το 2-1:

Ολυμπιακός: Σίνα, Μουζακίτης και Χαράλαμπος Κωστούλας στην καλύτερη 11άδα του Youth League

Τρεις παίκτες του Ολυμπιακού συμπεριλήφθηκαν από την ιστοσελίδα Football talent Scout στην καλύτερη 11άδα της διοργάνωσης.