Έμειναν στο μηδέν Μπράιτον και Άστον Βίλα

Μπράιτον και Άστον Βίλα πέρασαν μία ήσυχη βραδιά στο Amex Stadium, με το τελικό 0-0 να αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης…

Μία αναμέτρηση που θα ξεχαστεί αρκετά γρήγορα ήταν η αποψινή ανάμεσα στην Μπράιτον και την Άστον Βίλα στο Amex Stadium… Οι δύο ομάδες έδωσαν λίγες ευκαιρίες στο φίλαθλο κοινό, μένοντας αναπόφευκτα στο 0-0.

Η Άστον Βίλα από τη μεριά της πήρε έναν σημαντικό βαθμό, μειώνοντας τη διαφορά της από την 6αδα στους τρεις βαθμούς, έχοντας μάλιστα και έναν αγώνα λιγότερο από τη Γουέστ Χαμ, ενώ κατάφερε να πιάσει την Τότεναμ.

Η Μπράιτον από την άλλη αύξησε τη διαφορά της από τη Φούλαμ που ορίζει την επικίνδυνη ζώνη στους 11 βαθμούς και μπορεί να νιώθει μία ασφάλεια…

Ισορροπημένο και χωρίς κάποια κλασική ευκαιρία ήταν τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, με την Άστον Βίλα να έχει μία ανούσια κατοχή.

Η Μπράιτον άρχισε να παίρνει μέτρα και ξεκίνησε να απειλεί, παίρνοντας τα ηνία. Μάλιστα ο Τροσάρ έφτασε και πολύ κοντά στο γκολ με μία τρομερή εκτέλεση φάουλ, ωστόσο ο Εμιλιάνο Μαρτίνεζ κατάφερε να σώσει τους «χωριάτες».

Η Μπράιτον ήταν η καλύτερη ομάδα και στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο όσο περνούσαν τα λεπτά, φαινόταν πως και οι δύο ομάδες ήταν ευχαριστημένες με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το 0-0 έμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν «καλό» βαθμό.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Σάντσεθ, Μπερν, Αλθάτε (62’ Λαλάνα), Ντανκ, Φέλτμαν, Γουάιτ, Γκρος, Μπισουμά, ΜακΆλιστερ, Μοπέ (79’ Γουέλμπεκ), Τροσάρ

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Μαρτίνεθ, Κας (62’ Ελμοχαμαντί), Κονσά, Μινγκς, Τάργκετ, Ντόουγκλας Λουίζ, ΜακΓκίν, Τραορέ (66’ Τρεζεγκέ), Μπάρκλεϊ (76’ Σανσόν), Γκρίλις, Γουότκινς