Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2024
Εύκολη πρόκριση για την Λεβερκούζεν (4-1)

Η Λεβερκούζεν διέλυσε με 4-1 την Άιντραχτ Φρανκφούρτης και προκρίθηκε στη φάση των «16» του Κυπέλλου Γερμανίας.

Πρόκριση με εντυπωσιακό τρόπο πήρε η Μπάγερ Λεβερκούζεν κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης της οποίας επικράτησε με 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το… λάθος να προηγηθούν με τον Γιουνές στο 7ο λεπτό και κάπου εκεί ξύπνησαν την Μπάγερ. Αρχικά, στο 27′ ο Αλάριο έκανε το 1-1 με πέναλτι και ο καταιγισμός ήρθε στο δεύτερο μέρος.

Στο 49′ ο Ταπσόμπα έκανε το 2-1 και στο 67’ ο Ντιαμπί έκανε το 3-1. Έξι λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τα, αλλά κατάφεραν να πετύχουν καο τέταρτο γκολ, με σκόρερ τον Ντιαμπί στο 87′.

Δημήτρης Ψαθάς: Αίσχη και ντροπές της επταετίας