Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε τη νίκη απέναντι στη Ζενίτ (79-72), έφτασε στο 8-5 και ανέβηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η «Βασίλισσα» έκανε δυνατό ξεκίνημα στο ματς και πήρε αμέσως τον έλεγχο, φτάνοντας στο +6 (13-7). Χάρι σε ένα σερί 7-0, οι Ρώσοι πήραν το προβάδισμα (13-14), αλλά στη συνέχεια η Ρεάλ μπήκε ξανά σε θέση οδηγού και ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο με 24-21.

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο δεύτερο δεκάλεπτο, πηγαίνοντας τη διαφορά στους 7 πόντους (29-22). Η Ζενίτ μείωσε σε 29-27, αλλά η Ρεάλ υπερασπίστηκε το προβάδισμά της και έφτασε στο 36-31 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η διαφορά ξέφυγε στην τρίτη περίοδο, καθώς η ομάδα του Λάσο με ένα εκπληκτικό σερί 18-3 έφτασε στο +20 (54-34) και έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο με τη διαφορά στο +17 (59-42).

Η Ζενίτ έριχνε σταδιακά τη διαφορά στην τελευταία περίοδο, αλλά η Ρεάλ διατήρησε το προβάδισμά της ως το τέλος, παρά τη μεγάλη προσπάθεια της ομάδας του Πασκουάλ. Το τελικό 79-72 έφερε τη Ρεάλ στην 4η θέση, ενώ αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας ήττα της Ζενίτ φέτος.