Έκανε «σεφτέ» η Μάιντς

Η Μάιντς πήρε την πρώτη της νίκη στη φετινή Bundesliga επικρατώντας στην έδρα της Φράιμπουργκ με 3-1.

Η Μάιντς πήρε την πρώτη της νίκη στη φετινή Bundesliga καθώς νίκησε εκτός έδρας τη Φράιμπουργκ με 3-1 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι δεν θα μπορούσαν να μπουν με καλύτερο τρόπο στην αναμέτρηση καθώς στο 2ο λεπτό ο Μπαρέιρο έδωσε στον Ματετά ο οποίος πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

Στο 35′ ο Μίλερ απέκρουσε το σουτ του Κουάισον και ο Ματετά στην επαναφορά έκανε το 2-0 ενώ πέντε λεπτά αργότερα η ομάδα που δεν είχε ούτε μια νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε και τρίτο γκολ.

Ο Μποτίους έδωσε στον Ματετά που με δυνατό σουτ πέτυχε χατ-τρικ και έκανε το 3-0 με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος η Μάιντς είχε χαλαρώσει ενώ η Φράιμπουργκ έδειχνε να έχει συμβιβαστεί με την ήττα της. Στο 63′ ο Ζέντνερ απέκρουσε το σουτ του Σαλάι αλλά ο Πέτερσεν στην επαναφορά μείωσε σε 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μίλερ, Λίνχαρτ, Χέιντζ, Γκίντερ, Σμιντ, Σανταμαρία (88′ Τιλ), Σαλάι, Τέμπελμαν (45′ Χέφλερ), Γκρίφο, Χέλερ (84′ Ντεμίροβιτς), Πέτερσεν.

ΜΑΪΝΤΣ: Ζέντνερ, Γιούστε, Χακ, Νιακατέ, Μπροζίνσκι, Φερνάντες (70′ Κουντέ-Μαλόνγκ), Μπαρέιρο (92′ Κίλιαν), Οζτουνάλι, Μποτίους, Κουάισον (70′ Ονισίβο), Ματετά (80′ Γι).

Τεράστια επιτυχία για τον Ολυμπιακό: Ξανά πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ οι Έφηβοι!

Οι έφηβοι του Ολυμπιακού αναδείχθηκαν πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ για 8η συνεχή σεζόν!