Ολυμπιακός – Αλμπα : Τα highlights της αναμέτρησης

Δείτε τα καλύτερα highlights από τη νίκη του Ολυμπιακού κόντρα στην Αλμπα (75-71)

Με πρωταγωνιστές τους ΜακΚίσικ και Ζαν Σαρλ επικράτησε με 75-71 της Αλμπα Βερολίνου και πέτυχε την 5η νίκη του στη φετινή Euroleague.

Το παιχνίδι δεν ήταν εύκολο για τους Ερυθρόλευκους, οι οποίοι για να φτάσουν στο ροζ φύλλο χρειάστηκε να ανατρέψουν μια διαφορά 15 πόντων (20-35).

Οι Πειραιώτες βρέθηκαν την πλάτη στον τοίχο, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο σοβαρεύτηκαν, έσφιξαν την άμυνά τους και με σωστές επιλογές στην επίθεση έφεραν τα πάνω κάτω.

Το -11 με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έγινε +7 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (51-44).

Σπουδαία νίκη για τον Ολυμπιακό, που έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να γυρίσει το ματς κόντρα σε μια πολύ επικίνδυνη ομάδα.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης:

Η UEFA αποθέωσε τον Ολυμπιακό για τις δύο προκρίσεις (pic)

Η UEFA με ποστάρισμά της στάθηκε και στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, αλλά και στην ομάδα των ανδρών για τις δύo ευρωπαϊκές προκρίσεις μέσα σε λιγότερο από 20 ώρες στην διαδικασία των πέναλτι