Σάββατο 27 Απριλίου 2024
Τα highlights του Λαμία – Παναθηναϊκός (vid)

Δείτε τις καλύτερες φάσεις από τον αγώνα των «πρασίνων» με την ομάδα της Φθιώτιδας.

Ο Παναθηναϊκός πέρασε (0-2) από τη Λαμία και πήρε το πρώτο του τρίποντο στο εφετινό ελληνικό πρωτάθλημα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Λάζλο Μπόλονι ήταν ο Καρλίτος, με τον Ισπανό επιθετικό να σημειώνει και τα δύο τέρματα της αναμέτρησης.

Στο 8ο λεπτό και μετά από κόρνερ του Χατζηγιοβάνη, ο Καρλίτος κέρδισε τους πάντες στην εναέρια μονομαχία και έγραψε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό.

Στο 20΄, οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν, με τον Διούδη να μπλοκάρει το πέναλτι του Ρόμανιτς. Στο 60ο λεπτό, ο Καρλίτος κλείδωσε το τρίποντο για το τριφύλλι, στέλνοντας από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα.