Αζάρ : «Ισοπαλία σαν νίκη με τη Γκλάντμπαχ»

Ο Εντέν Αζάρ δήλωσε πως η ισοπαλία της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Γκλάντμπαχ (2-2) είναι σαν νίκη για την ομάδα του, ενώ τόνισε πως είναι χαρούμενος που επέστρεψε μετά τον τραυματισμό του.

Η Ρεάλ Μαδρίτης γλίτωσε στο τέλος δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο Champions League, καθώς χάρη σε γκολ του Κασεμίρο στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 2-2 απέναντι στη Γκλάντμπαχ, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Παρά την πρόσφατη νίκη της στο clasico επί της Μπαρτσελόνα, η «Βασίλισσα» προβλημάτισε με την εμφάνισή της απέναντι στους Γερμανούς.

Ο Εντέν Αζάρ μπήκε ως αλλαγή στο 70ό λεπτό και βοήθησε την ομάδα του να φτάσει στην ισοφάριση. Σε δηλώσεις του μετά το ματς, τόνισε πως η ισοπαλία μοιάζει σαν νίκη έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, ενώ τόνισε ότι είναι χαρούμενος που επέστρεψε στη δράση μετά τον τραυματισμό του.

«Αυτή η ισοπαλία ήταν λες και πήραμε τρεις βαθμούς. Παίξαμε με υπέροχο χαρακτήρα και είχαμε την ευκαιρία να σκοράρουμε και άλλο ένα γκολ, αλλά χάσαμε την ευκαιρία. Αφήνουμε την Γερμανία με μια ισοπαλία, αλλά είναι σαν να έχουμε κερδίσει.

Μετά από δύο ή τρεις μήνες στα πιτς, είμαι πολύ χαρούμενος. Απλά θέλω να παίζω ποδόσφαιρο, τώρα για αυτό είμαι εδώ».

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 60-50: Ισοφάρισε σε 2-2 και ο τίτλος θα κριθεί σε πέμπτο παιχνίδι

Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε την σειρά με τον Ολυμπιακό (60-50), στους τελικούς της Α1 Μπάσκετ Γυναικών και πλέον όλα θα κριθούν στο 5ο ματς.