Πήρε τον βαθμό η Άιντραχτ

Κολωνία και Άιντραχτ Φρανκφούρτης αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 για την 4η αγωνιστική της Bundesliga.

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στο «Rein Energy Stadion» ανάμεσα σε Κολωνία και Άιντραχτ Φρανκφούρτης καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 για την 4η αγωνιστική της Bundesliga.

Η ομάδα της Φρανκφούρτης έχασε μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή του πρωταθλήματος σε ισοβαθμία με τη Λειψία και έμεινε στους 8 βαθμούς. Η μοναδική της καλή στιγμή στο πρώτο ημίχρονο ήταν ένα σουτ του Αντρέ Σίλβα που απέκρουσε ο Χορν.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Μπορνό έκανε πέναλτι στον Καμάντα και ο Σίλβα ευστόχησε στην εκτέλεση για το 1-0 της Άιντραχτ, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για την Κολωνία. Στο 52′ ο Εχιζίμπουε έβγαλε ωραία πάσα στον Ντούντα που με πολύ ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Έκτοτε και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να βάλουν το νικητήριο γκολ αλλά καμία από τις δύο δεν τα κατάφερε και το παιχνίδι έληξε με το ισόπαλο 1-1.

Σάλος με τον Ρούντιγκερ: Αντιδράσεις για ποστάρισμά του που παραπέμπει σε… ISIS

Ο Αντόνιο Ρούντιγκερ έχει ξεσηκώσει αντιδράσεις με ένα ποστάρισμά του με αφορμή το Ραμαζάνι.