Τρίτη 16 Απριλίου 2024
Σίμος: «Έτσι είναι το ποδόσφαιρο»

Ο Γιώργος Σίμος εμφανίστηκε απογοητευμένος μετά από την ισοπαλία του ΟΦΗ κόντρα στον Ατρόμητο.

Ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος στο «Γεντί Κουλέ» με 2-2 κόντρα στον Ατρόμητο για την 3η αγωνιστική της Super League και ο Γιώργος Σίμος εμφανίστηκε απογοητευμένος μετά από τη λήξη του αγώνα.

Συγκεκριμένα δήλωσε: «Δυστυχώς δεχθήκαμε γκολ στο τέλος. Είχαμε πολύ καλή απόδοση με εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο, όμως στα αποδυτήρια πήγαμε και ήμασταν πίσω στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες το πάλεψαν πολύ, έδειξαν ότι διαθέτουν καρδιά, περάσαμε μπροστά στο σκορ όμως στο τέλος δεχθήκαμε την ισοφάριση. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο.

Πάμε προς τα εκεί που θέλουμε να φτάσουμε, έχουμε μια ανταγωνιστική ομάδα. Παίξαμε σε πολύ καλό τέμπο και μέχρι να περάσουμε μπροστά ήμασταν πολύ καλοί.

Έγινε μεγάλη προσπάθεια να γυρίσουμε το παιχνίδι, τα παιδιά έδωσαν ό, τι είχαν οπότε λογικό στο τέλος να υπάρχει το αίσθημα του φόβου. Ήταν μια κακή στιγμή. Είμαι περήφανος για τις ικανότητες των παικτών, γεμίζει το γκρουπ σιγά σιγά.

Τώρα έχουμε ένα παιχνίδι την επόμενη εβδομάδα και μετά δύο εβδομάδες για να δουλέψουμε ακόμη περισσότερο λόγω της διακοπής».

8 Ιουλίου-15 Απριλίου: τόσο διάστημα περίμενε ο Σλούκας…

Η μετακίνηση του Κώστα Σλούκα στον Παναθηναϊκό και η ανακοίνωση στις 8 Ιουλίου ήταν μια στιγμή που έφερε δονήσεις στο ελληνικό και ευρωπαϊκό μπάσκετ.