Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Δεύτερη νίκη για την Βερόνα

Η Βερόνα νίκησε με 1-0 την Ουντινέζε για τη 2η αγωνιστική της Serie A.

Η Βερόνα νίκησε στο «Μπεντεγκόντι» με 1-0 την Ουντινέζε και πήρε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια για τη Serie A.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με μια καλή στιγμή στο παιχνίδι καθώς στο 7ο λεπτό το σουτ του Τζακάνι πέρασε λίγο έξω από την εστία ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου η ομάδα από το Ούντινε είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία της. Συγκεκριμένα ο Μπεκιάο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Σιλβέστρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ουντινέζε ξεκίνησε πιο καλά έχοντας χαμένη ευκαιρία με τον Λαζάνια στο 47ο λεπτό, ενώ στο 50′ ο Σιλβέστρι έσωσε μια κεφαλιά του Σαμίρ.

Στο 57ο λεπτό από σέντρα του Μπαράκ η μπάλα κόντραρε στον Φαραόνι και στρώθηκε στον Φαβίλι που με προβολή έκανε το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΒΕΡΟΝΑ: Σιλβέστρι, Τσετίν, Γκίντερ, Λοβάτο, Φαραόνι, Βελόσο, Ταμέζε (90′ Νταβίντοβιτς), Ντιμάρκο, Μπαράκ, Ντι Κάρμινε (40′ Φαβίλι), Τζακάνι (77′ Κόλεϊ)

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μούσο, Ντε Μαϊό (78′ Νεστορόφσκι), Μπεκιά, Τερ Άβεστ, Σαμίρ, Ντε Πολ, Αρσλάν (62′ Φορεστιέρι), Κουλιμπαλί, Ζεέχελααρ (62′ Ουβετζάν), Λαζάνια, Οκάκα