Παρασκευή 03 Μαϊου 2024
Ξέσπασε η Τζένοα στην πρεμιέρα (4-1)

Η Τζένοα πήρε εντός έδρας νίκη με 4-1 επί της νεοφώτιστης Κροτόνε για την 1η αγωνιστική της Serie A.

Η Τζένοα έκανε ιδανικό ντεμπούτο στη Serie A καθώς νίκησε με 4-1 στο «Λουίτζι Φεράρις» τη νεοφώτιστη Κροτόνε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Η ομάδα από τη Γένοβα πήρε το τρίποντο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 πριν από το δεκάλεπτο με τους Ντέστρο (6′) και Πάντεφ (9′) ενώ οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στο παιχνίδι με γκολ του Ριβιέρ στο 28ο λεπτό. Έξι λεπτά αργότερα ο Τζαπακόστα έκανε το 3-1 σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε σε πιο χαμηλούς ρυθμούς ωστόσο οι γηπεδούχοι σκόραραν για μία ακόμη φορά στο 75ο λεπτό με τον Πιάτσα. Σημειώνεται ότι για τους Τζαπακόστα και Πιάτσα αυτό ήταν το ντεμπούτο τους για λογαριασμό των Γενοβέζων.

Μεντιλίμπαρ: «Δεν έχει τελειώσει τίποτα, έχει γίνει η μισή δουλειά»

Απόλυτα ψύχραιμος ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ μετά τον θρίαμβο του Ολυμπιακού επί της Άστον Βίλα.