Ξεκίνημα με το δεξί για την Κ17 του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε νικηφόρα το πρωτάθλημα Κ17, καθώς επικράτησε 4-1 εκτός έδρας του ΟΦΗ.

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Κ17 ο Ολυμπιακός.

Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 4-1 τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο και ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στη νέα σεζόν.

Ο Κουτσογούλας στο 8ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό και ο Σταυρόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 36ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και πέτυχε τρίτο γκολ με τον Φλώκο στο 59ο λεπτό.

Οι Κρητικοί μείωσαν με τον Θεοδωσουλάκη στο 80ο λεπτό, αλλά ο ο Ολυμπιακός απάντησε με τον Γεωργίου να σκοράρει στο 88ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 1-4.

Αυτά μόνο ο Ολυμπιακός: Διεκδικεί 6 ευρωπαϊκά σε 4 αθλήματα!

Δεν υπάρχει αυτό που έχει καταφέρει ο Ολυμπιακός, καθώς βρισκόμαστε στο δεύτερο μισό του Απρίλη και διεκδικεί ακόμα 6 ευρωπαϊκά σε 4 διαφορετικά αθλήματα!