Ντόρτμουντ : Έβαλε 11 γκολ σε φιλικό με την Αούστρια Βιέννης

Η Ντόρτμουντ ήταν απλά εντυπωσιακή στο φιλικό παιχνίδι με την Αούστρια Βιέννης την οποία νίκησε με 11-2

Η Ντόρτμουντ πραγματοποιεί την προετοιμασία της για τη νέα σεζόν και αντιμετώπισε την Αούστρια Βιέννης σε φιλική αναμέτρηση.

Η ομάδα του Λουσιάν Φαβρ δεν έδειξε κανέναν οίκτο στον αντίπαλό της τον οποίο τροφοδότησε με 11 γκολ, σε ένα παιχνίδι που έληξε με 11-2.

Οι Βεστφαλοί άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Τζιοβάνι Ρέινα ο οποίος πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 23ο λεπτό. Ο Μόνσαϊν μείωσε σε 2-1 στο 33′ για να έρθουν δύο ακόμη γκολ από τη γερμανική ομάδα πριν τη λήξη του ημιχρόνου από τους Γκερέιρο στο 41′ και Φεράι στο 44′.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ντόρτμουντ ανέβασε ακόμη περισσότερο τον ρυθμό της και έφτασε στο 5-1 με τον Σάντσο στο 53′. Οι Αυστριακοί έκαναν το 5-2 με τον Τζούκιτς για να έρθει στη συνέχεια το ξέσπασμα των Βεστφαλών με έξι γκολ. Τα τέρματα των Γερμανών πέτυχαν οι Τσαν (65′), Βολφ (73′), Αζάρ (76′), Μπίλινγκχαμ (78′), Ντούμαν (81′) και Σουλτς (86′).

Σημειώνεται ότι υπήρξαν δέκα διαφορετικοί σκόρερ και ο μοναδικός παίκτης που πέτυχε δύο γκολ ήταν ο Ρέινα.

Ολυμπιακός: Σίνα, Μουζακίτης και Χαράλαμπος Κωστούλας στην καλύτερη 11άδα του Youth League

Τρεις παίκτες του Ολυμπιακού συμπεριλήφθηκαν από την ιστοσελίδα Football talent Scout στην καλύτερη 11άδα της διοργάνωσης.