Ορίτζια – Βουλιαγμένη 9-9

Ο ΝΟΒ ήρθε ισόπαλος με την Ορτίτζια 9-9 στην Ιταλία και ελπίζει σε πρόκριση στην ημιτελική φάση του Euro Cup, καθώς ο επαναληπτικός θα γίνει στον Λαιμό.

Πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ήρθε ισόπαλος με την Ορτίτζια στην Ιταλία, 9-9, στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Euro Cup και πήρε σημαντικό προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού αγώνα στον Λαιμό.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι από την αρχή με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν «χέρι-χέρι» στο σκορ και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 5-5.

Στην τρίτη περίοδο η Βουλιαγμένη πήρε προβάδισμα 2 τερμάτων (8-6), όμως οι Ιταλοί κατάφεραν να μειώσουν και να ισοφαρισουν 32″ πριν το τελος σε 9-9.

ΟΡΤΙΤΖΙΑ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 9-9

Τα οκτάλεπτα:  2-3, 3-2, 1-3, 3-1

Ορτίτζια (Πικάρντο): Τεμπέστι, Κάζια, Αμπέλα, Λα Ρόσα, Ντι Λουτσιάνο 1, Φερέρο, Τζιακόπο 2, Γκάλο 3,Ροτόντο, Ρόσι 3, Βίντοβιτς, Ναπολιτάνο, Καρούσο

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μπάσιτς 1, Καλογερόπουλος 2, Γκιουβετσης 1, Βλάσσης, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Παπανικολάου, Ποντικέας 3, Κουρούβανης, Ηλιόπουλος, Βούξεβιτς, Ανδρεάδης