Γκερέρο: Να ανακάμψουμε και να συγκεντρωθούμε στο πρωτάθλημα

Ο Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο υποστήριξε ότι ο Ολυμπιακός πλήρωσε τις λεπτομέρειες και ηττήθηκε από τον Ερυθρό Αστέρα

Οι λεπτομέρειες κόστισαν στον Ολυμπιακό την ήττα με 3-1 από τον Ερυθρό Αστέρα, σύμφωνα με τον Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο.

Ο Ισπανός επιθετικός τόνισε η ομάδα του θα διεκδικήσει όσους βαθμούς μπορεί στις επόμενες αγωνιστικές του ομίλου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γκερέρο στην Cosmote TV:

«Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ήταν η καλύτερη ομάδα, προηγηθήκαμε ενώ είχαμε τις ευκαιρίες για να πετύχουμε και άλλα γκολ. Μετά την αποβολή σίγουρα επηρεαστήκαμε αλλά πάλι είχαμε καλή απόδοση, την ποιότητα για να μπορέσουμε να κάνουμε και άλλες ευκαιρίες. Αλλά η αλήθεια είναι ότι τέτοια παιχνίδια στο Champions League είναι δύσκολα και οι λεπτομέρειες μπορούν να σου κοστίσουν βαθμούς.

Πρέπει να επανέλθουν και να συνεχίσουμε να προσπαθούμε. Η ήττα ήταν σκληρή με τον τρόπο που ήρθε, το αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα. Πρέπει να ανακάμψουμε, να συγκεντρωθούμε στο πρωτάθλημα. Θα έρθουν και άλλα παιχνίδια στο Champions League για να μπορέσουμε να πάρουμε βαθμούς».

O Τζόλης των 17 γκολ και η… αδικία του Πογέτ (vids)

Ο Γκουστάβο Πογέτ δεν έκανε σωστή διαχείριση στο ματς με τη Γεωργία και αυτό φαίνεται από τον Χρήστο Τζόλη, που είναι ο πιο φορμαρισμένος Έλληνας παίκτης αυτή τη στιγμή και ήταν εκτός αποστολής.