Τρίτη 07 Μαϊου 2024
Ο Πούκι από τα 11 βήματα «πλήγωσε» την Εθνική

Στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης ο φορ της Φινλανδίας δεν λάθεψε από το σημείο του πέναλτι εκτελώντας τον Μπάρκα (1-0)

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο παιχνίδι της Εθνικής μας κόντρα στην Φινλανδία, για την πέμπτη αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2020, ο Κουρμπέλης ανέτρεψε τον Καμαρά πέφτοντας πάνω του άτσαλο στο όριο της περιοχής και παρά τις διαμαρτυρίες του άσου του Παναθηναϊκού, ο ρέφερι Χουάν Μαρτίνεθ υπέδειξε την εσχάτη των ποινών.

Ο φορ των Σκανδιναβών και της Νόριτς, Τεέμου Πούκι, ανέλαβε την εκτέλεση και δεν λάθεψε, εκτελώντας τον Μπάρκα από τα έντεκα βήματα και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.