Σερέλης: Άδικο να είμαστε στην Α2

Ο προπονητής του Λαυρίου, Χρήστος Σερέλης, μίλησε για τη «μάχη» που δίνει το Λαύριο για παραμονή στην κατηγορία

O Xρήστος Σερέλης περίμενε πως η ομάδα του θα κατάφερνε να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία από σήμερα, πήγε να το πετύχει μετά από πολλή προσπάθεια, αλλά στο τέλος δεν είχε τις λύσεις.

Ο προπονητής του Λαυρίου δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα στη Χαλκίδα:

«Θέλαμε να κερδίσουμε σήμερα για να μένουμε 100 τις 100 στην κατηγορία και να μην περιμένουμε το παιχνίδι της Τετάρτης και της επόμενης αγωνιστικής. Το ματς κρίθηκε στην άμυνα, όταν αντιμετωπίζεις μια ομάδα που παίζει για την ζωή της και η άμυνα σου δεν είναι καλή έχεις πρόβλημα. Αυτό πάθαμε εμείς κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Ένας παίκτης που είναι πολύ καλός σουτέρ, έχει ένα κύριο χαρακτηριστικό στο παιχνίδι του που είναι το σουτ, τον αφήσαμε να μας βάλει 20 πόντους. Για 6-7 αγωνιστικά λεπτά η Κύμη έβαζε την μπάλα στο καλάθι όπως ήθελε και αναγκαστήκαμε να κυνηγάμε σχεδόν σε όλο το ματς για να μπορέσουμε να διεκδικήσουμε το παιχνίδι.

Σάλος με τον Ρούντιγκερ: Αντιδράσεις για ποστάρισμά του που παραπέμπει σε… ISIS

Ο Αντόνιο Ρούντιγκερ έχει ξεσηκώσει αντιδράσεις με ένα ποστάρισμά του με αφορμή το Ραμαζάνι.