Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Τεσσάρα η Γκλάντμπαχ κόντρα στο Αννόβερο

Ακόμη μια φοβερή εμφάνιση και εμφατική νίκη για τη Γκλάντμπαχ

ανένα πρόβλημα απέναντι στο Αννόβερο δεν είχε η… ταχύτατη φέτος Γκλάντμπαχ, καθώς επικράτησαν με 4-1 και παρέμειναν στο -4 από την κορυφή. Με 4 διαφορετικούς σκόρερ τα «πουλάρια» έδωσαν ακόμη μια «παράσταση», καθώς σκοράρουν κατά ριπάς. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης ο Γουντ, «παγώνοντας» το Μπορούσια Παρκ.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση με τον Τοργκάν Αζάρ να ισοφαρίζει μόλις 6 λεπτά αργότερα. Μάλιστα πριν το ημίχρονο η Γκλάντμπαχ πήρε τα «ηνία» του παιχνιδιού με τον Λανγκ στο 44′. Ο Στιντλ στο 58′ έκανε το 3-1 για τα «πουλάρια», ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Ζακάρια στο 77′. Έτσι η Γκλάντμπαχ έφτασε τους 26 βαθμούς και παρέμεινε στη δεύτερη θέση, ενώ το Αννόβερο με 9 βαθμούς είναι στην επικίνδυνη ζώνη.

Γκλάντμπαχ: Ζόμερ, Λανγκ, Γκίντερ (40′ Γιάντσκε), Ελβέντι, Βέντιτ, Στρομπλ, Νόιχαους, Χόφμαν, Αζάρ, Στιντλ (81′ Ράφαελ), Πλεά (75′ Ζακάρια)

Αννόβερο: Έσερ, Κορμπ, Αντόν, Έλεζ, Όστρζολεκ, Σαρενρέν-Μπαζέ (45+3′ Χαραγκούτσι), Φοσούμ (65′ Βίμερ), Μπάκαλορζ, Μάινα (71′ Βέινταντ), Φούλκρουγκ, Γουντ

Το μεγάλο λάθος του Σλούκα έδωσε το πλεονέκτημα στην Μακάμπι (vid)

Ο Κώστας Σλούκας πήρε την λάθος απόφαση, τη λάθος στιγμή. Και η Μακάμπι…