Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Οριστική διακοπή στο Παναθηναϊκός - Ξάνθη λόγω βροχής

Οριστική διακοπή στο Παναθηναϊκός – Ξάνθη λόγω βροχής

Μόλις έξι λεπτά αγώνα έγιναν στη Λεωφόρο, αφού η καταρρακτώδης βροχή οδήγησε στην οριστική διακοπή του αγώνα Παναθηναϊκός - Ξάνθη, ο οποίος καιρού επιτρέποντος θα συνεχιστεί τη Δευτέρα στις 19:00

Μόλις επτά λεπτά διήρκεσε η αναμέτρηση για την 30η και τελευταία αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την Ξάνθη.

Η καταρρακτώδης βροχή που ξεκίνησε να πέφτει στο γήπεδο της Λεωφόρου, λίγο πριν την έναρξη του αγώνα, ανάγκασε τον διαιτητή Στυλιαρά να διακόψει το ματς και να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Μετά από περίπου 20 λεπτά βγήκε για να ελέγξει τον αγωνιστικό χώρο, ο οποίος στο μεταξύ είχε μετατραπεί σε… λίμνη, με συνέπεια ο ρέφερι από την Αιτωλοακαρνανία να αποφασίσει την οριστική διακοπή του ματς, το οποίο (καιρού επιτρέποντος) θα συνεχιστεί αύριο (7/5).

Οι συνθέσεις με τις οποίες παρατάχθηκαν οι δύο ομάδες:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Διούδης, Οικονόμου, Κολοβέτσιος, Ευαγγέλου, Γιόχανσον, Κάτσε, Τζανδάρης, Λουντ, Λουτσιάνο, Μυστακίδης, Δώνης

ΞΑΝΘΗ (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Σιλά, Σβάρνας, Κασάδο, Μπαξεβανίδης, Καμαρά, Ντε Λούκας, Φασίδης, Ντουρίτσκοβιτς, Κάστρο, Γέντρισεκ

Μπάγερν Μονάχου – Άρσεναλ 1-0: Ο Κίμιχ έστειλε τους Βαυαρούς στα ημιτελικά

Η γκολάρα του Κίμιχ ήταν αρκετή για την Μπάγερν που νίκησε με 1-0 την Άρσεναλ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Champions League.