Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Καθάρισε από νωρίς η Μονακό, 3-1 τη Στρασμπούρ

Ένα εξαιρετικό πρώτο 45λεπτο και ένα μέτριο δεύτερο, συνέθεσαν την εικόνα της εναρκτήριας αναμέτρησης της 29ης αγωνιστικής της Ligue 1, με τη Μονακό να παίρνει τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Στρασμπούρ με 3-1.

Οι γηπεδούχοι, παρότι ισοφάρισαν γρήγορα, δεν κατάφεραν να αποφύγουν τη δεύτερη σερί ήττα τους, εν αντιθέσει με τους «Μονεγάσκους» που έφτασαν σχετικά άνετα στο δεύτερο συνεχόμενο «τρίποντο».

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Στρασμπούρ-Μονακό 1-3
(19΄ Μπαχόκεν – 5΄ Γιόβετιτς, 21΄ Ρόνι Λόπες, 41΄ Φαμπίνιο)

LIVE: Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας

Παρακολουθήστε live στις 17:15 την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας για την 4η αγωνιστική του Top-6 της Stoiximan Basket League. Τηλεοπτικά από ΕΡΤ3.