«Μπλόκο» του Εργοτέλη στη Παναχαϊκή

Ο Εργοτέλης «ψαλίδισε» αρκετές από τις ελπίδες της Παναχαϊκής για άνοδο στη Super League, μετά τη νίκη με 2-1, στην ακροτελεύτια συνάντηση της 20ής αγωνιστικής. Η Παναχαϊκή έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει τους προπορευόμενους, καθώς έμεινε στο -7 από τον Άρη και στο -5 από το δεύτερο ΟΦΗ.

Ο Εργοτέλης «ψαλίδισε» αρκετές από τις ελπίδες της Παναχαϊκής για άνοδο στη Super League, μετά τη νίκη με 2-1, στην ακροτελεύτια συνάντηση της 20ής αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 3ο λεπτό με τον Έφορντ, η ομάδα της Πάτρας «απάντησε» στο 42΄ με τον Μωραΐτη, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κάιπερς, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Παναχαϊκή έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει τους προπορευόμενους, καθώς έμεινε στο -7 από τον Άρη και στο -5 από το δεύτερο ΟΦΗ.

18. Αχαρναϊκός -51

* Ο Αχαρναϊκός και η Βέροια έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

** Εκκρεμεί η απόφαση για την «τύχη» του αγώνα ΑΟΧ/Κισσαμικός-Βέροια.

in.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ – ΜΠΕ

Νέα ήττα για Μπακς - Συνεχίζει ασταμάτητος και… μόνος ο Αντετοκούνμπο (107-100)

Οι Μπακς ηττήθηκαν από τους Πέλικανς (107-100) και πλέον πιέζονται έντονα από Νικς και Καβαλίερς για τη δεύτερη θέση στην Ανατολή.