Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Κάζο για τη Γιουβέντους, έχασε από τη Σαμπντόρια

Την δεύτερη ήττα της στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα γνώρισε η Γιουβέντους. Η «βέκια σινιόρα» ηττήθηκε 3-2 από τη Σαμπντόρια στη Γένοβα και έμεινε στο -4 από την πρωτοπόρο Νάπολι. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού στο Champions League, βρέθηκαν να χάνουν 3-0 στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με δύο γκολ στις καθυστερήσεις. Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε σήμερα η Τζένοα, καθώς νίκησε στην έδρα της Κροτόνε με 1-0, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Την δεύτερη ήττα της στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα γνώρισε η Γιουβέντους. Η «βέκια σινιόρα» ηττήθηκε 3-2 από τη Σαμπντόρια στη Γένοβα και έμεινε στο -4 από την πρωτοπόρο Νάπολι.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού στο Champions League, βρέθηκαν να χάνουν 3-0 στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε σήμερα η Τζένοα, καθώς νίκησε στην έδρα της Κροτόνε με 1-0, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 11ο λεπτό ο Λούκα Ριγκόνι.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής της Serie A:

Ρόμα-Λάτσιο 2-1
(49΄πεν. Περότι, 53΄ Νάινγκολαν – 72΄πεν. Ιμόμπιλε)

Νάπολι-Μίλαν 2-1
(33΄ Ινσίνιε, 72΄ Ζιελίνσκι – 90+2΄ Ρομανιόλι)

Κροτόνε-Τζένοα 0-1
(11′ Ριγκόνι)

Μπενεβέντο-Σασουόλο 1-2
(65΄ Αρμεντέρος – 57΄ Μάτρι, 90+4΄ Πελούζο)

Σαμπντόρια-Γιουβέντους 3-2
(52΄ Ζαπάτα, 71΄ Τορέιρα, 79΄ Φεράρι – 90+1΄ πεν. Ιγκουαΐν, 90+4΄ Ντιμπάλα)

LIVE: Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας

Παρακολουθήστε live στις 17:15 την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας για την 4η αγωνιστική του Top-6 της Stoiximan Basket League. Τηλεοπτικά από ΕΡΤ3.