Ουραγός, χωρίς φάκελο, αλλά... τριάρα της Βέροιας στον ΠΑΣ

Ουραγός, χωρίς φάκελο, αλλά… τριάρα της Βέροιας στον ΠΑΣ

Όσο νικά ελπίζει η Βέροια, κι ας μην κατέθεσε φάκελο για την αδειοδότηση στην ΕΠΟ. Η «βασίλισσα του βορρά» επικράτησε στην έδρα της με 3-0 του ΠΑΣ Γιάννινα χάρη σε γκολ των Καπετάνου στο 20΄, Σαρπόνγκ στο 36΄ και Σουλέ στις καθυστερήσεις, έφτασε στους 19 βαθμούς και πήρε παράταση ζωής, παραμένοντας πάντως ουραγός.

Η ιστορία του αγώνα γράφτηκε στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και σημείωσαν τα τέρματά τους. Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών ο Στόιτσεφ έβγαλε την μπαλιά στον Καπετάνο, οι Μαυροπάνος και Μιχαήλ δεν κατόρθωσαν να απομακρύνουν και ο Παντελής Καπετάνος νίκησε τον Πασχαλάκη με διπλή προσπάθεια.

Στο 36΄ η ομάδα της Ημαθίας διπλασίασε με ατομική προσπάθεια και ωραίο τελείωμα του Σαρπόνγκ από δεξιά, ενώ ήταν ο ίδιος που έχασε μια καλή ευκαιρία για ακόμη ένα γκολ στο 74΄, όταν ο Πασχαλάκης απέκρουσε το σουτ που επιχείρησε.

Ένα λεπτό αργότερα η εκτέλεση φάουλ του Κάλβο έστειλε την μπάλα στη συμβολή των δοκών του Πασχαλάκη, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Σουλέ. Στο τρίτο λεπτό του έξτρα χρόνου αποβλήθηκε ο Μπαλάφας, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τριαντάφυλλος Τίκας

ΚΟΚΚΙΝΗ: 90΄+ Μπαλάφας (2η κίτρινη)