Σάββατο 20 Απριλίου 2024
Πάτησε κορυφή η Λαμία, 2-0 την Αναγέννηση στην Καρδίτσα

Έπεσε την Πέμπτη στην Καρδίτσα η «αυλαία» της 17ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου της Football League, όπου η Λαμία επικράτησε 2-0 της τοπικής Αναγέννησης, με τέρματα των Βασιλόγιαννη (55΄) και Ντουρμισάι (64΄). Η Λαμία «έπιασε» έτσι και πάλι στην πρώτη θέση της κατάταξης τον Απόλλωνα Σμύρνης (πήρε τους τρεις βαθμούς χωρίς αγώνα από τον Πανθρακικό που αποχώρησε από τη διοργάνωση) με 46 βαθμούς.

18. Πανθρακικός -6

** Ο Αχαρναϊκός έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών και ο Πανθρακικός αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Το ξέσπασμα του Βαγγέλη Μαρινάκη στο πέναλτι που χάρισε την πρόκριση στην Κ19 στον τελικό (vid)

Δείτε πως «ξέσπασε» ο Βαγγέλης Μαρινάκης στο νικητήριο πέναλτι του Λιατσικούρα το οποίο χάρισε την πρόκριση στον Ολυμπιακό για τον τελικό του Youth League!