Σάββατο 20 Απριλίου 2024
Νέο triple-double του Ουέστμπρουκ, στην παράταση οι Μπουλς

Το 54ο triple-double της καριέρας του, σε μια μαγική βραδιά τόσο για τον ίδιο όσο και για την ομάδα του, σημείωσε ο Ράσελ Ουέστμπρουκ. Οι Θάντερ επικράτησαν 121-106 των Νάγκετς, με τον ηγέτη των γηπεδούχων να ολοκληρώνει την αγωνιστική του παρουσία στο ματς με 32 πόντους, 17 ριμπάουντ και 11 ασίστ. Αυτό ήταν το 17ο εφετινό triple-double για τον άσο της Οκλαχόμα, ο οποίος σταμάτησε στα επτά εύστοχα τρίποντα, σημείωσε ρεκόρ σεζόν με τα «σκουπίδια» που μάζεψε, ενώ βελτίωσε το ρεκόρ νικών των δύο τελευταίων ετών για τους Θάντερ (32-3).

Το 54ο triple-double της καριέρας του, σε μια μαγική βραδιά τόσο για τον ίδιο όσο και για την ομάδα του, σημείωσε ο Ράσελ Ουέστμπρουκ. Οι Θάντερ επικράτησαν 121-106 των Νάγκετς, με τον ηγέτη των γηπεδούχων να ολοκληρώνει την αγωνιστική του παρουσία στο ματς με 32 πόντους, 17 ριμπάουντ και 11 ασίστ.

Αυτό ήταν το 17ο εφετινό triple-double για τον άσο της Οκλαχόμα, ο οποίος σταμάτησε στα επτά εύστοχα τρίποντα, σημείωσε ρεκόρ σεζόν με τα «σκουπίδια» που μάζεψε, ενώ βελτίωσε το ρεκόρ νικών των δύο τελευταίων ετών για τους Θάντερ (32-3).

Εκπληκτική βραδιά και για τον Τζίμι Μπάτλερ στη νίκη των Μπουλς επί των Ράπτορς με 123-118 στην παράταση.

Ο άσος των «Ταύρων» είχε 42 πόντους και χάρισε στην ομάδα του μια απίστευτη νίκη δεδομένου ότι κατά τη διάρκεια του ματς βρέθηκε να χάνει ακόμη και με 19 πόντους διαφορά. Να σημειωθεί το… κοντέρ του Μπάτλερ έγραψε για τρίτη φορά 40 πόντους στα έξι τελευταία ματς.

Με την πλάτη στον τοίχο (-11) βρέθηκαν και οι Τζαζ στην Μινεσότα. Όμως με τον Τζορτζ Χιλ να σημειώνει τους 10 από τους 19 πόντους στην τελευταία περίοδο και τον Ρούντι Γκομπέρ να ευστοχεί σε κρίσιμο σουτ δευτερόλεπτα πριν το τέλος, η ομάδα της Γιούτα πήρε σπουδαία νίκη με 94-92 επί των Τίμπεργουλβς.