Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Ήττα στο 93' η Λίβερπουλ, «Χ» στο 89' η Μ.Γιουνάιτεντ

Ήττα στο 93′ η Λίβερπουλ, «Χ» στο 89′ η Μ.Γιουνάιτεντ

Δύο φορές προηγήθηκε με διαφορά δύο τερμάτων κι όμως η Λίβερπουλ δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στην έδρα της Μπόρνμουθ. Μέχρι το 76΄ ήταν μπροστά με 3-1, αλλά γνώρισε την ήττα (!) καθώς ο Νέιθαν Άκε έγραψε το τελικό 4-3 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων! Τρίτη σερί ισοπαλία για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Ζοσέ Μουρίνιο, που αν και προηγήθηκε της Έβερτον μέσα στο "Γκούντισον Παρκ" δεν κατάφερε να διατηρήσει το πρόβαδισμά της μέχρι το τέλος.

Δύο φορές προηγήθηκε με διαφορά δύο τερμάτων κι όμως η Λίβερπουλ δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στην έδρα της Μπόρνμουθ. Μέχρι το 76΄ ήταν μπροστά με 3-1, αλλά γνώρισε την ήττα (!) καθώς ο Νέιθαν Άκε έγραψε το τελικό 4-3 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Το πιο συναρπαστικό ματς της 14ης αγωνιστικής της Premiership αφήνει τους «κόκκινους» στην τέταρτη θέση, ενώ η Τσέλσι αύξησε τη διαφορά της στην κορυφή. Μια αγωνιστική στην οποία έχουν ήδη σημειωθεί 34 γκολ στα πρώτα 8 ματς, δηλαδή περισσότερα από 4 κατά μέσο όρο. Η χαρά του ποδοσφαιρόφιλου…

Τρίτη σερί ισοπαλία για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Ζοσέ Μουρίνιο, που αν και προηγήθηκε της Έβερτον μέσα στο «Γκούντισον Παρκ» δεν κατάφερε να διατηρήσει το πρόβαδισμά της μέχρι το τέλος. Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έκανε το 1-0 με ωραία λόμπα στο 42΄, αλλά στο 89΄ ο Φελαϊνί, που είχε μπεί στον αγώνα στο 85΄, υπέπεσε σε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο αρχηγός των γηπεδούχων Λέιτον Μπέινς που νίκησε τον Ντε Χέα και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.