Ο Ιγκουαϊν «καθάρισε» ξανά για τη «Γιούβε», εύκολα και η Νάπολι

Ο Γκονζάλο Ιγκουαϊν «χτύπησε» δύο φορές στο πρώτο δεκάλεπτο και απλοποίησε τα πράγματα για τη Γιουβέντους, που έκανε το «3 στα 3» στο ξεκίνημα του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι «μπιανκονέρι» επικράτησαν 3-1 της Σασουόλο, χάνοντας ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, συνεχίζουν χωρίς απώλειες στο Campionato και στρέφουν την προσοχή τους στην πρεμιέρα του Champions League και τον αγώνα με τη Σεβίλη, την προσεχή Τετάρτη στο Τορίνο.

Ο Γκονζάλο Ιγκουαϊν «χτύπησε» δύο φορές στο πρώτο δεκάλεπτο και απλοποίησε τα πράγματα για τη Γιουβέντους, που έκανε το «3 στα 3» στο ξεκίνημα του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι «μπιανκονέρι» επικράτησαν 3-1 της Σασουόλο, χάνοντας ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, συνεχίζουν χωρίς απώλειες στο Campionato και στρέφουν την προσοχή τους στην πρεμιέρα του Champions League και τον αγώνα με τη Σεβίλη, την προσεχή Τετάρτη στο Τορίνο.

Η Παλέρμο κράτησε το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Νάπολι, αλλά στην επανάληψη οι «παρτενοπέι» ήταν καταιγιστικοί και τελικά έφυγαν με το απολύτως πειστικό 3-0 από το «Ρέντσο Μπαρμπέρα», απέναντι στους γηπεδούχους του Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι.

Το συγκρότημα του Μαουρίτσιο Σάρι έφτασε στους 7 βαθμούς, ενώ η Παλέρμο έμεινε στον έναν και με τις εμφανίσεις που πραγματοποιεί ως τώρα φαίνεται ότι και φέτος θα έχει μια δύσκολη χρονιά στο Campionato.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 3ης αγωνιστικής:

Γιουβέντους-Σασουόλο 3-1
(4′, 10′ Ιγκουαϊν, 27′ Πιάνιτς – 33΄ Αντέι)

LIVE: Τενερίφη – Περιστέρι

Παρακολουθήστε live στις 19:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Τενερίφη – Περιστέρι για τον ημιτελικό του Final Four του Basketball Champions League. Tηλεοπτικά από Cosmote Sports 4.