Τρίτη 07 Μαϊου 2024
Δύσκολα η Ρεάλ τη Θέλτα, παραμένει χωρίς βαθμό η Βαλένθια

Πολύ δύσκολη νίκη επί της Θέλτα, εκ των αντιπάλων του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League, πέτυχε η Ρεάλ Μαδρίτης με 2-1 στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου». Με 0/2 ξεκίνησε η Βαλένθια τη φετινή περίοδο. Οι «νυχτερίδες» ηττήθηκαν και στην έδρα της Εϊμπάρ (0-1), ενώ η Σοσιεδάδ πέτυχε την πρώτη εφετινή της νίκη στην Παμπλόνα, με 2-0 επί της Οσασούνα.

Πολύ δύσκολη νίκη επί της Θέλτα, εκ των αντιπάλων του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League, πέτυχε η Ρεάλ Μαδρίτης με 2-1 στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν, χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο σε ένα ακόμη ματς, έκανε το 2Χ2 στο ξεκίνημα της Primera Division χάρις στα γκολ των Μοράτα και Κρόος, ενώ ενδιάμεσα είχε ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους ο Ορεγιάνα.

Με 0/2 ξεκίνησε η Βαλένθια τη φετινή περίοδο. Οι «νυχτερίδες» ηττήθηκαν και στην έδρα της Εϊμπάρ (0-1), ενώ η Σοσιεδάδ πέτυχε την πρώτη εφετινή της νίκη στην Παμπλόνα, με 2-0 επί της Οσασούνα.