Τρίτη 23 Απριλίου 2024

Με το δεξί αλλά και… ζόρι Παρί, «Χ» η Μονακό

Πέρασε δύσκολα από την Κορσική η Παρί Σεν Ζερμέν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Γαλλίας. Η κάτοχος του τίτλου ξεκίνησε τη «μετά Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς» εποχή με νίκη 1-0 επί της Μπαστιά, με γκολ του Κουρζαουά στο 74ο λεπτό. Η Μονακό βρέθηκε πίσω στο σκορ 0-2 στο «Λουϊ ΙΙ» στον αγώνα της με την Γκιγκάμπ και κινδύνευσε άμεσα με ήττα. Ομως, μετά το 70΄ «αφυπνίστηκε» και με σκόρερ τους Φαμπίνιο, Μπερνάρντο Σίλβα πήρε -τουλάχιστον- την ισοπαλία.

Πέρασε δύσκολα από την Κορσική η Παρί Σεν Ζερμέν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Γαλλίας. Η κάτοχος του τίτλου ξεκίνησε τη «μετά Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς» εποχή με νίκη 1-0 επί της Μπαστιά, με γκολ του Κουρζαουά στο 74ο λεπτό.

Η Μονακό βρέθηκε πίσω στο σκορ 0-2 στο «Λουϊ ΙΙ» στον αγώνα της με την Γκιγκάμπ και κινδύνευσε άμεσα με ήττα στην πρεμιέρα του Σαμπιονά. Ομως, μετά το 70΄ «αφυπνίστηκε» και με σκόρερ τους Φαμπίνιο, Μπερνάρντο Σίλβα πήρε -τουλάχιστον- την ισοπαλία.